Powłoki Cu-Ni-Cr

W naszym zakładzie do nakładania trójwarstwowej powłoki Cu-Ni-Cr stosowane są następujące kąpiele: miedź wstępna, miedź zasadnicza, nikiel i chrom.

W naszym zakładzie do nakładania trójwarstwowej powłoki Cu-Ni-Cr stosowane są następujące kąpiele:

Miedź wstępna

Do nakładania wstępnej powłoki miedzianej wykorzystywana jest cyjankowa kąpiel umożliwiająca bezpośrednie miedziowanie elementów stalowych jak też wykonanych z odlewów znalowych. Do jej największych zalet należy jednolitość i szczelność, a doskonała wgłębność umożliwia pokrywanie elementów o skomplikowanym kształcie.

Miedź zasadnicza

Zasadnicza warstwa miedzi jest nakładana w kwaśnej kąpieli siarczanowej. Kąpiel ta charakteryzuje się wysokim połyskiem który w połączeniu z dobrą wgłębnością daje powłoki jednolite o bardzo wysokich walorach estetycznych. Dzięki wysokiej jakości wygładzenia ma zdolność do niwelowania niewielkich nierówności podłoża.

Nikiel

Warstwa niklu jest nakładana w kąpieli do niklowania błyszczącego. Dzięki lustrzanemu połyskowi oraz dobrej wgłębności otrzymuje się dekoracyjne powłoki zarówno na powierzchniach głównych jak też w zagłębieniach. Powłoki te charakteryzują optymalną plastycznością co umożliwia nakładanie powłok nawet o znacznej plastyczności bez ryzyka złuszczeń.

Chrom

Warstwa chromu dekoracyjnego gwarantuje ostateczny kolor nałożonej powłoki niklowej oraz powoduje jej utwardzenie, a także zabezpiecza ją chemicznie. Detale wykończone w ten sposób po wypłukaniu, wysuszeniu, kontroli jakości i umieszczeniu w opakowaniach trafiają do klientów.

Zakład Usługowo-Produkcyjny GAL s.c.

INNOWACYJNOŚĆ, JAKOŚĆ & ELASTYCZNOŚĆ

Cynkowanie

Oferujemy usługę pokrywania detali powłoką błyszczącego i matowego cynku, zabezpieczoną przed działaniem korozji w procesie chromianowania (pasywacji) oraz dodatkowo uszczelnioną w specjalnym lakierze, co ma zabezpieczyć przed mechanicznymi uszkodzeniami i wzmocnić odporność korozyjną.
czytaj więcej

Powłoki Cu-Ni-Cr

W naszym zakładzie do nakładania trójwarstwowej powłoki Cu-Ni-Cr stosowane są następujące kąpiele: miedź wstępna, miedź zasadnicza, nikiel i chrom.
czytaj więcej

Linia galwaniczna

Uruchomiona w 2002 r. nowoczesna linia technologiczna umożliwiła nam dostosowanie oferty do wymagań naszych klientów na rynku krajowym i zagranicznych.
czytaj więcej